מה עדיף, רכב חשמלי או רכב "רגיל"?

בשנים האחרונות אנו עדים להצפה של מכוניות חשמליות בשוק הישראלי, יצרניות רבות משקיעות את מרב משאביהם בבניה ופיתוח של המכונית החשמלית הבאה. חששות ותקלות שהיו בעבר סביב הרכבים החשמלים טופלו, ולכן האופציה של רכב חשמלי כיום היא אטרקטיבית מתמיד. במאמר זה נדון איזה מכונית עדיפה, חשמלית או מכונית עם מנוע בעירה קלאסי. אם אתם שוקלים מימון לקניית רכב חדש או רכב יד 2, המאמר יכול לעניין אתכם.

הנה כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון כאשר עוסקים בסוגיה זו:

השפעה על הסביבה:

רכב חשמלי נחשב בדרך כלל לידידותי יותר לסביבה מכיוון שהוא פולט פחות מזהמים לסביבה בהשוואה למכוניות רגילות הפועלות על דלק. אם צמצום טביעת הרגל הפחמנית היא שיקול שנמצא בראש סדר העדיפויות, מכונית חשמלית עשויה להיות בחירה טובה יותר גם חדשה וגם רכב יד 2.

עלות:

רכב חשמלי נוטה להיות יקר יותר ממכוניות רגילות בשל הטכנולוגיה המתקדמת הכרוכה בייצורו. עם זאת, מכוניות חשמליות נוטות להיות זולות יותר להפעלה לאורך זמן מכיוון שעלות החשמל בדרך כלל נמוכה מזו של בנזין. יתרה מכך, מדינת ישראל מציעה תמריצים כגון הנחה על מס הקניה לעידוד רכישת מכוניות חשמליות. יש לבדוק את האופציות אצל סוכניות של מימון לקניית רכב חדש או רכב יד 2.

טווח:

למכוניות רגילות יש טווח ארוך יותר מאשר לרכב חשמלי, מה שיכול להדאיג אנשים שלעתים קרובות יוצאים לנסיעות ארוכות או שיש להם גישה מוגבלת לתחנות טעינה.

תחזוקה:

לרכב חשמלי יש פחות חלקים שנוטים לדרוש טיפול ממכוניות רגילות, מה שאומר שהן יצטרכו פחות תחזוקה לאורך השנים. בנוסף מכוניות חשמליות גם נוטות להיות בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר ממכוניות רגילות בשל המערכות המכניות הפשוטות יותר שלהן. לכן יש עניין לבדוק אופציה של מימון לקניית רכב חדש או רכב יד 2, בשביל שיוזיל את העליויות לאורך זמן.

לסיכום,

ההחלטה אם לקנות מכונית רגילה או מכונית חשמלית היא החלטה מורכבת, והיא תלויה בסופו של דבר בנסיבות ובסדרי העדיפויות האישיים של כל אדם. במאמר פירטנו מספר פרמטרים שעשויים לסייע בבחירה מושכלת של סוג הרכב. על ידי שקלול גורמים אלה והתחשבות בסדר העדיפויות האישי  ניתן לקבל החלטה מחושבת. בכל מקרה מומלץ לנסות את שתי האופציות ולהתייעץ עם צרכנים שכבר משתמשים ברכבים אלו זמן מה. למי שצריך עזרה כלכלית בשביל לרכוש את הרכב שהוא חפץ בו יש לבדוק מימון לקניית רכב חדש או רכ יד 2 בסוכניות השונות.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בדי מושבים לרכב
בלוג
הטרנדים האחרונים באופנה: ריפודי רכב

מהו ריפוד לרכב? כיצד נעשה בו שימוש בתעשיית האופנה? ריפוד לרכב הוא בעצם הבדים שמשמשים את הבדים של המושבים, לוח המחוונים והדאשבורד. לרוב הריפוד עשוי מבד או מעור, אך יכול

רכב תפעולי
בלוג
קלאב קאר – רכב תפעולי לכל סוג העבודה

רכב תפעולי רכב תפעולי הוא שלב הביניים בין הליכה לבין שימוש ברכב ולכן הוא מתאים מאד לאזורים תפעוליים שהם גדולים מאד וההליכה ברגל למרחקים ארוכים לאורך כל היום היא די

מימון לרכב
טיוטה קורולה החדשה – המשפחתית המחשמלת

מחפשים לקנות רכב חדש? אם אתם מחפשים מכונית משפחתית, כדאי מאוד לקחת בחשבון את הטויוטה קורולה החדשה שבדור החדש היא לראשונה מגיעה בגרסה היברידית חסכונית במיוחד עם ביצועים שלא נופלים