מה עדיף, רכב חשמלי או רכב "רגיל"?

בשנים האחרונות אנו עדים להצפה של מכוניות חשמליות בשוק הישראלי, יצרניות רבות משקיעות את מרב משאביהם בבניה ופיתוח של המכונית החשמלית הבאה. חששות ותקלות שהיו בעבר סביב הרכבים החשמלים טופלו, ולכן האופציה של רכב חשמלי כיום היא אטרקטיבית מתמיד. במאמר זה נדון איזה מכונית עדיפה, חשמלית או מכונית עם מנוע בעירה קלאסי. אם אתם שוקלים מימון לקניית רכב חדש או רכב יד 2, המאמר יכול לעניין אתכם.

הנה כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון כאשר עוסקים בסוגיה זו:

השפעה על הסביבה:

רכב חשמלי נחשב בדרך כלל לידידותי יותר לסביבה מכיוון שהוא פולט פחות מזהמים לסביבה בהשוואה למכוניות רגילות הפועלות על דלק. אם צמצום טביעת הרגל הפחמנית היא שיקול שנמצא בראש סדר העדיפויות, מכונית חשמלית עשויה להיות בחירה טובה יותר גם חדשה וגם רכב יד 2.

עלות:

רכב חשמלי נוטה להיות יקר יותר ממכוניות רגילות בשל הטכנולוגיה המתקדמת הכרוכה בייצורו. עם זאת, מכוניות חשמליות נוטות להיות זולות יותר להפעלה לאורך זמן מכיוון שעלות החשמל בדרך כלל נמוכה מזו של בנזין. יתרה מכך, מדינת ישראל מציעה תמריצים כגון הנחה על מס הקניה לעידוד רכישת מכוניות חשמליות. יש לבדוק את האופציות אצל סוכניות של מימון לקניית רכב חדש או רכב יד 2.

טווח:

למכוניות רגילות יש טווח ארוך יותר מאשר לרכב חשמלי, מה שיכול להדאיג אנשים שלעתים קרובות יוצאים לנסיעות ארוכות או שיש להם גישה מוגבלת לתחנות טעינה.

תחזוקה:

לרכב חשמלי יש פחות חלקים שנוטים לדרוש טיפול ממכוניות רגילות, מה שאומר שהן יצטרכו פחות תחזוקה לאורך השנים. בנוסף מכוניות חשמליות גם נוטות להיות בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר ממכוניות רגילות בשל המערכות המכניות הפשוטות יותר שלהן. לכן יש עניין לבדוק אופציה של מימון לקניית רכב חדש או רכב יד 2, בשביל שיוזיל את העליויות לאורך זמן.

לסיכום,

ההחלטה אם לקנות מכונית רגילה או מכונית חשמלית היא החלטה מורכבת, והיא תלויה בסופו של דבר בנסיבות ובסדרי העדיפויות האישיים של כל אדם. במאמר פירטנו מספר פרמטרים שעשויים לסייע בבחירה מושכלת של סוג הרכב. על ידי שקלול גורמים אלה והתחשבות בסדר העדיפויות האישי  ניתן לקבל החלטה מחושבת. בכל מקרה מומלץ לנסות את שתי האופציות ולהתייעץ עם צרכנים שכבר משתמשים ברכבים אלו זמן מה. למי שצריך עזרה כלכלית בשביל לרכוש את הרכב שהוא חפץ בו יש לבדוק מימון לקניית רכב חדש או רכ יד 2 בסוכניות השונות.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ליסינג מימוני
ליסינג מימוני – יתרונות וחסרונות

ליסינג מימוני כבר קבע את מקומו כשיטת רכישת הרכב הנוחה והמשתלמת בישראל. מכל היתרונות הרבים שיש בליסינג מימוני – רכישת הרכב בתשלומים,100 אחוז מימון לרכב ועוד ועוד, אנו נדבר על

מערכת גז ברכב
רכבי יוקרה
כדאיות התקנת מערכת גז לרכב

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים כיצד לחסוך בעלויות תחזוקה ושימוש בכלי רכב, וכן כיצד לשמור על הסביבה. כלומר, איך למנוע זיהום אוויר וזיהום סביבה באופן כללי, כחלק מהכרה