הטרנדים האחרונים באופנה: ריפודי רכב

מהו ריפוד לרכב? כיצד נעשה בו שימוש בתעשיית האופנה?

ריפוד לרכב הוא בעצם הבדים שמשמשים את הבדים של המושבים, לוח המחוונים והדאשבורד. לרוב הריפוד עשוי מבד או מעור, אך יכול להיות גם מפלסטיק. עם השנים טכנולוגיית ריפודי המושבים הופכת ליותר ויותר טובה.

ניתן לראות בריפוד לרכב טרנד אופנתי מכיוון שהוא אביזר שיכול לשנות את המראה והתחושה של כל מכונית. בנוסף, ניתן להתאים את הריפודים בהתאמה אישית כדי להתאים לכל טעם או העדפה, ממודרני ועד קלאסי.

ריפוד לרכב משמש גם בתעשיית האופנה כדרך להציג צבעים וטרנדים חדשים.

בנוסף, בדי ריפוד לרכבים צריכים לספק עמידות גבוהה בגלל שהם בדרך כלל בשימוש גבוה וגם נמצאים בתנאי חום (עדיין.. קיץ יולי אוגוסט)

כיצד ניתן להשתמש בריפוד לרכב בעיצוב בגדים כדי לשפר את הסטייל?

הבדים של ריפודי הרכב נחשבים עמידים במיוחד והם גם בצבעים ובצורות שונות. עסקי אופנה רבים כמו למשל בתחום של תיקי גב משתמשים בבדים איכותיים מתחום הרכבים על מנת ליצור קולקציות עם מראה מיוחד, אופנתי ובדים עמידים במיוחד, במיוחד עסקים שהם טבעוניים ולא מעוניינים להשתמש בעור, מוצאים את הבדים שהם צריכים בתעשיית הרכב.

בדים בשימוש בריפודים לרכב

בדים לריפוד רכב עשויים בדרך כלל מחומרים טבעיים או סינתטיים. ניתן לסווג אותם כבדים ארוגים, סרוגים ולא ארוגים.

בדים ארוגים עשויים בדרך כלל מכותנה, פוליאסטר, צמר, פשתן ותערובות של סיבים אלו. בדים סרוגים עשויים בדרך כלל מפוליאסטר וניילון. בדים לא ארוגים עשויים בדרך כלל מפוליפרופילן (PP), פוליוויניל כלוריד (PVC) ופלסטיקים אחרים כמו PET או PEN.

הבד הנפוץ ביותר בשימוש בריפוד רכב הוא עור שהוא סוג של עור של בעלי חיים שעבר עיבוד כדי להפוך אותו לעמיד וגמיש מספיק כדי לשמש כחומר לריפוד בגדים או רהיטים.

עמידות של בדי ריפוד לרכב

העמידות של בדי ריפוד למושבי רכב היא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון. הסיבה לכך היא שהבדים חשופים לאור שמש עז ולעתים קרובות הם במגע עם ידיים מבולגנות ונעליים מלוכלכות.

ישנם סוגים רבים של בד ריפוד שניתן להשתמש בהם למושבי רכב. אלה כוללים עור מלאכותי, ויניל, ניילון, כותנה וצמר. עור מלאכותי הוא פופולרי כי יש לו מראה ותחושה טובים אבל זה יכול להיות יקר. ריפודי ויניל זולים אבל אין להם מראה או תחושה טובים במיוחד. בד ריפוד צמר נראה נהדר אך הוא זקוק לטיפול מיוחד כדי לשמור על איכותו ומראהו לאורך זמן.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם