מה ההבדל בין ביטוח מקיף לביטוח חובה לרכב?

אם אתם מתכננים לרכוש רכב חדש, כדאי שתיקחו בחשבון שלצד ההוצאות על הרכב עליכם לשלם ביטוח לרכב אשר עולה לא מעט כסף. בין סוגי הביטוחים לרכב תמצאו ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. אם אתם רוכשים רכב ישן יותר מליסיניג ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' יתאים לכם. אך בטרם תרכשו ביטוח לרכב חשוב שתדעו את ההבדל בין ביטוח מקיף לבין ביטוח חובה.

מהו ביטוח חובה לרכב?

ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח אשר נועד לכסות את נזקי גוף אשר נגמרים כתוצאה מתאונת דרכים  לאנשים בין זה בתוך הרכב או מחוץ לרכב. המחיר של ביטוח זה נקבע בהתאם לגיל הנהג, עברו הביטוחי של הנהג, נפח המנוע של הרכב ועוד. ביטוח זה הוא חובה בהתאם לחוק וכל רכב חייב להיות מבוטח בביטוח חובה אחרת נהג הרכב לא יכול לנהוג ברכב. מטרת הביטוח היא להבטיח פיצויים לנפגעים כתוצאה מתאונת דרכים בין אם זה מימון טיפול רפואי, הוצאות רפואיות של הנפגעים ועוד בשונה מביטוח מקיף.

מהו ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף הוא ביטוח המעניק כיסוי למקרה של נזק, גניבה או אובדן של הרכב אשר בבעלותכם. הכיסוי עצמו כולל את עלויות התיקון, פיצוי בגין הורדת רכב מהכביש או ירידת הערך וכן פיצויים כספיים במקרה של גניבה. מדובר על אחד הביטוחים הטובים ביותר שקיימים בשוק ואשר מציע מגוון כיסויים שונים כגון: פיצוי במקרה של גניבת רכב, פיצוי כתוצאה מנזק, אסונות טבע, הגנה משפטית, רכב חליפי במקרה של תאונה או גניבה, שמשמות, גרירה ועוד כיסויים שונים אשר משתנים בחברות הביטוח השונות.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לבין ביטוח חובה?

ביטוח חובה הוא ביטוח שכל רכב חייב וללא ביטוח זה הוא לא יכול לנהוג בכבישים, כמו כן ביטוח החובה מכסה רק נזקי גוף אשר נגמרים כתוצאה מהתאונה ולא נזקי רכוש. לעומת זאת ביטוח מקיף, מעניק כיסוי מקיף יותר לנזקים בין אם זה גניבה או אובדן הרכב והוא כולל עלויות תיקון, פיצוי עבור הורדת רכב מהכביש או במקרה ל גניבה, פיצוי עקב אסונות טבע ועוד. בנוסף לכך, ביטוח מקיף יכול להיות זול ומשתלם יותר אם רכשתם רכב ישן. הודות לכיסוי הרחב שהוא מעניק הוא אחד הביטוחים הטובים והמשתלמים ביותר לנהג. הוא מעניק שקט נפשי במצבים של גניבה, שריפה, גרירה ועוד וכן המחיר שלו משתלם והוא ממומלץ לכל נהג.

מה משתלם יותר ביטוח חובה או ביטוח מקיף?

שמדובר על ביטוחי רכב מדובר על החיים שלנו. בכל שנה ישנם מאות תאונות דרכים שבהם מעורבים הנהגים וכוללים פציעות גוף ורכוש. שבאים לעשות ביטוח לרכב כדי להתאים את סוג הביטוח לצרכים האישיים שלנו. אם אתם רוצים הגנה מלאה מפני פציעות גוף ורכוש כדאי שתעשו ביטוח מקיף אשר יעניק לכם בעת הצורך את הכיסוי הטוב ביותר עבור פגיעות גוף ורכוש.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב חסכוני
בלוג
איך בוחרים רכב חסכוני?

כיום, עם המציאות הכלכלית הקיימת, יותר ויותר ישראלים מעדיפים לקנות רכבים שהם חסכוניים, מאשר רכב שהם בזבזניים בדלק, בטיפולים ועוד. אם תשאלו אותנו – זה ברור ! רכב חסכוני יחסוך

כללי
האם ניתן לקנות מכונית דרך חנות אינטרנטית?

קניית רכב הייתה בעבר משימה שחייבה אותך לבקר בסוכנות המכוניות. התמקחות הייתה סימן ההיכר של החוויה, יכולת לצפות מראש את השיחות הבלתי נגמרות עם איש המכירות על דברים כמו תמחור

מערכת גז ברכב
רכבי יוקרה
כדאיות התקנת מערכת גז לרכב

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים כיצד לחסוך בעלויות תחזוקה ושימוש בכלי רכב, וכן כיצד לשמור על הסביבה. כלומר, איך למנוע זיהום אוויר וזיהום סביבה באופן כללי, כחלק מהכרה