מסמך היעדר תביעות – כל מה שחשוב לדעת

אחד המדדים על פיהם חברות ביטוח קובעות פרמיות עבור פוליסות ביטוח רכב שהן מוכרות ללקוחות קיימים, זו ההיסטוריה של הלקוח בהתנהלות מול חברת הביטוח, ובמילים אחרות תביעות עבר שלו.

כאשר לקוח מתקשר לחדש פוליסת ביטוח לרכב עם סיום שנת הפוליסה, החברה בוחנת פרמטרים שונים על פיהם היא תציע לו הצעת מחיר לשנת הפוליסה החדשה. בין הפרמטרים שהיא תבחן, יהיו תביעות שהוא הגיש במהלך השנה לפיצוי כספי. ככל שהוא הגיש יותר תביעות, אז החברה תקבע שעלות הפוליסה לשנה הבאה תהיה גבוהה יותר, מאחר והוא מהווה סיכון גבוה יותר, אם הוא לא תבע אותה, אז עלות הפוליסה תהיה נמוכה.

כל מי שמבקש לחדש ביטוח לרכב, יכול להוציא מסמך היעדר תביעות מחברת הביטוח, מסמך המציג את התביעות שלו בשלוש השנים האחרונות. צריך לומר, יש מקרים בהם חברת הביטוח מצרפת את מסמך זה לשאר המסמכים שקשורים לחידוש הפוליסה. במידה והיא לא עושה זאת, אזי שהוא יכול לפנות לחברה ולבקש ממנה שתוציא בשבילו את המסמך.

בשביל מה צריך מסמך היעדר תביעות?

מסמך היעדר תביעות, מלמד כאמור על כמות התביעות שהגשנו בשלוש השנים האחרונות, אך יש לו ערך נוסף. כשאנחנו ניגשים לחברת ביטוח מסמך זה יכול לעזור לנו לקבל הטבות שונות בתשלום הביטוח. אם אכן לא היו לנו תביעות, אזי שמסמך זה יאפשר לנו לבקש ולקבל הנחות בעלויות
ביטוח רכב, כולל בפוליסות ביטוח מקיף, ביטוח צד ג'. צריך לציין, ישנן חברות ביטוח שאפילו לא מוכנות לבטח במידה ולא מציגים בפניהן מסמך זה, מתוך חשש שהמבוטח נוהג לתבוע את חברות הביטוח, מה שכמובן הן מבקשות למנוע.

כיצד חברות ביטוח נעזרות במסמך היעדר תביעות

ההיגיון בשימוש במסמך זה מצד חברות הביטוח הוא מאוד פשוט. החברה בוחנת אותו, ואם אין תביעות בשנים האחרונות (החברה לרוב לא בוחנת מעבר לתקופת הזמן המוגדרת במסמך), אזי הסיכוי שהמבוטח יקבל הטבות וישלם פרמיה נמוכה, עולה. מאחר והוא לא מהווה סיכון עבור חברת הביטוח.

לעומת זאת, אם יש תביעות בשלוש השנים האחרונות, ובפרט תביעות פתוחות בזמן חידוש הפוליסה, אז הפרמיה תעלה, מאחר וחברת הביטוח לוקחת סיכון מבחינתה כשהיא מבטחת אותו.

חשוב לציין, המסמך יכול לעלות או להוריד פרמיות שקשורות לביטוח מקיף או צד ג', אך לא במקרים של ביטוח חובה.

לפני שניגשים לחדש פוליסת ביטוח רכב, באופן טבעי המבוטחים ירצו ליהנות מהמחירים הנמוכים ביותר. לכן, מעבר לעובדה שהם צריכים להשתמש במסמך היעדר תביעות, יהיה נכון מצידם גם לעשות סקר מחירים בקרב חברות ביטוח שונות. לשם כך, עליהם לפנות אל אתר WOBI, שם יוכלו להשוות בין הצעות של חברות הביטוח ולהחליט איזו הצעה הכי משתלמת עבורם מבחינה כלכלית ומבחינת תנאי הביטוח.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מימון לרכב
טיוטה קורולה החדשה – המשפחתית המחשמלת

מחפשים לקנות רכב חדש? אם אתם מחפשים מכונית משפחתית, כדאי מאוד לקחת בחשבון את הטויוטה קורולה החדשה שבדור החדש היא לראשונה מגיעה בגרסה היברידית חסכונית במיוחד עם ביצועים שלא נופלים

מערכת גז ברכב
רכבי יוקרה
כדאיות התקנת מערכת גז לרכב

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים כיצד לחסוך בעלויות תחזוקה ושימוש בכלי רכב, וכן כיצד לשמור על הסביבה. כלומר, איך למנוע זיהום אוויר וזיהום סביבה באופן כללי, כחלק מהכרה

טרייד אין לרכב
כללי
קניית רכב חדש בטרייד אין

אם אתם מחפשים לקנות רכב חדש, כדאי לכם לבדוק על טרייד אין לרכב הישן שלכם. עסקאות טרייד אין יכולות להיות רלוונטיות לרכבים מקטגוריות שונות – גם אם אתם צריכים רכב