השכרת רכב או קניית רכב חדש – מה עדיף?

רוב האנשים בישראל צריכים רכב. וזה בגלל שהתחבורה הציבורית לא מפותחת, ומה לעשות, עדיין צריכים להגיע לעבודה, לעשות סידורים ובכללי לנהל חיים נורמליים.

לכן רכב הוא כמעט תמיד חובה. בכל מה שקשור לרכב יש בעצם שתי אפשרויות, להשכיר רכב או לקנות רכב חדש. בכתבה הבאה נדבר על שתי האפשרויות על מנת שתוכלו להחליט מה עדיף לכם.

היתרונות של קניית רכב

היתרון של רכישת רכב זה שיש לכם רכב משלכם, שאתם יכולים להשקיע בו, וכל שקל שאתם מוציאים עליו בסופו של דבר חוזר אליכם מכיוון שזה הרכב שלכם.

אם אתם קונים רכב חדש אז בכלל אתם נהנים ממכונית שאתם יודעים שמבחינת מצב מכני היא במצב הטוב ביותר, וזאת לעומת רכבים יד שניה שאין לדעת מה הם עברו במהלך השנים שלהם על הכביש, יכול להיות שיש להם בעיות שהם אפילו מעבר לבדיקה הראשונית במוסך.

ביטוח מקיף מול ביטוח חובה

הדרכים השונות לקניית רכב

אם אתם מעוניינים לקנות רכב חדש, זה למעשה אופציה שהיא אפשרית ביותר, יותר מאשר בעבר, בגלל מסלולי מימון רכב הגמישי במיוחד שמאפשרים לקנות רכב חדש בתשלומים נוחים ועם ריבית כמעט אפסית, ובמקומות מסוימים אפילו עם מימון מלא לרכב ללא ריבית בכלל.

כלומר, אתם מקבלים את ההלוואה מחברת הליסינג עצמה, וכל מה שנשאר לכם זה להחזיר את ההלאווה חודש בחודשו ותוך כדי להנות מרכב חדש לגמרי, כמעט כל רכב שאתם רוצים.

היתרונות של השכרת רכב

היתרון של השכרת רכב הוא כמובן האפשרות להנות מרכב רק בתקופות מסוימות שאתם באמת צריכים רכב, וזה מתאים למי שלא צריך שיהיה לו תמיד רכב. הרי בסופו של דבר, רכב זה הוצאות כל הזמן, אז אם אתם לא משתמשים באופן קבוע ברכב, לא כדאי לכם להחזיק רכב צמוד, אלא להשכיר רכב מתי שאתם צריכים.

איך משכירים רכב?

חברות ההשכרה מאפשרות מסלולי השכרה לשעות, ימים, שבועות וחודשים. אתם יכולים לבחור את הדרך המתאימה לכם. מה שכן, אתם צריכים לשים לב, שחברות ההשכרה קשיחות במיוחד בכל מה שקשור לתקנון השכרת הרכבים.

לדוגמא, אם תאחרו בהחזרת הרכב, או שיגרם נזק כלשהו לרכב, אפילו אם זו שריטה קטנה בפח הרכב, אתם עלולים לשלם סכומים גבוהים מאוד.

לכן כשאתם משכירים אתם צריכים להיות עם האצבע על הדופק שאתם שומרים בכל רגע נתון על תקנון חברת ההשכרה, על מנת שלא יווצר מצב שתקבלו קנסות גבוהים.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מכונית יד 2
בלוג
מכונית יד 2 מסוכנות רכבים

ההחלטה לקנות רכב יד שנייה היא כבדת משקל ויש בה כדי להשפיע על שגרת יומך בעתיד לבוא. מחד אתה מעוניין לחסוך כסף רב בקניית רכב יד ראשונה מסוכנות או מהיבואן

החלפת מצברים
בלוג
איך מזהים תקלת מצבר? כל מה שרציתם לדעת

כאשר אתם מנסים להניע את הרכב ומיד לאחר שסובבתם את מפתחות הרכב, אתם שומעים רעשים מוזרים מתחת למכסה מנוע אל דאגה כנראה מדובר בתקלת מצבר. בכתבה הבאה אנחנו נסביר לכם

איך לדעת שהרכב שלי זקוק לצביעה וחידוש
בלוג
איך לדעת שהרכב שלי זקוק לצביעה וחידוש?

שלמה ארצי שר פעם "המכונית היא גם בית", ואין זה מפתיע הרי אנחנו מבלים שעות ארוכות במכוניות, בין אם זה בבוקר כשאנו מסיעים את הילדים לבתי הספר ולגנים ולאחר מכן